Що таке ДСП, МДФ та ДВП

Що таке ЛДСП:

ЛДСП – це деревна стружка великої дисперсії, якій надається листова форма за допомогою гарячого пресування. Допоміжною речовиною у механізмі виробництва плити є формальдегідні смоли, які виконують сполучну функцію для деревних волокон. Корпус практично всіх корпусних меблів виконується з ламінованої плити, «чорнові» панелі використовуються для внутрішнього оздоблення або для створення тимчасових перегородок. Каркас м'яких меблів також виконується з ДСП. Історія виникнення Вперше дерев'яно-стружкова плита побачила світ у післявоєнний період. Багато споруд були зруйновані, і на відновлення було потрібно набагато більше ресурсів, ніж було доступно. Гострий брак матеріалів для внутрішнього оздоблення та їхня дорожнеча змусили виробників шукати альтернативні рішення. Так, після довгих експериментів було винайдено матеріал, який на 90% складався з відхідних компонентів. Деревна стружка, яка раніше спалювалася як сміття, набула нового призначення. За більш ніж піввіковий період технологія та кінцевий результат виробництва удосконалилися, і сьогодні матеріал ЛДСП є невід'ємною частиною меблевих конструкцій. Так що якщо ви розглянете свою кухню або спальню, то, напевно, виявите, що їх корпус виконаний з декорованої деревинно-стружкової плити. 

Що таке матеріал МДФ

МДФ (MDF) останнім часом стає дуже популярним будівельним матеріалом в Європі.

Абревіатура МДФ розшифровується як дрібнодисперсна фракція. По суті це тирса, яка є вторинною сировиною при обробці деревини. Для виробництва деревопліт МДФ тирса подрібнюється і скріплюється такими матеріалами, як парафін і лігнін, а потім масі надається форма при термообробці і пресингу. Таким чином, після висихання, охолодження та затвердіння на виході виходять МДФ панелі.

Якщо порівнювати МДФ із ДСП, то відмінності полягають лише у сировині. Так, для виробництва ДСП потрібна тирса, яка не подрібнюється, але також скріплюється спеціальними матеріалами і пресується. В результаті, МДФ вважається міцнішим, але м'якшим матеріалом. Через його властивості МДФ піддається найтоншій обробці і підходить для більшої кількості робіт.
Через екологічність та властивості МДФ його використання в Європі становить 25%, тоді як ДСП лише 2%. І МДФ має безліч плюсів щодо інших матеріалів, що робить його ще популярнішим.

До плюсів МДФ можна віднести такі показники:

• Як і говорилося раніше, МДФ є екологічно чистим продуктом, не токсичний та не шкідливий для здоров'я людини;

• Це досить м'який, але водночас міцний матеріал, який піддається великій кількості видів обробки;

• МДФ має всі переваги чистого дерева, але він набагато дешевше;

• Через багаті можливості обробки його дуже люблять дизайнери меблів та інтер'єрів. З МДФ виготовляють такі елементи, як різьблені шафки для кухонь та ванних кімнат, спинки для ліжок, різні покриття, у тому числі декоративні;

• Термін служби МДФ значно вищий, ніж інших матеріалів, у тому числі чистого дерева;

• МДФ теплостійкий, вологостійкий, виявляє стійкість до грибків та мікроорганізмів.

І це далеко не всі позитивні риси МДФ. Єдиним же мінусом цього матеріалу є те, що в Україні не налагоджено його виробництво. А з цього факту випливає його більша порівняно з іншими країнами вартість.

Як застосування МДФ можна назвати наступне:

• Виробництво меблів та елементів;

• Виробництво торговельного обладнання;

• Виробництво дверей;

• Виготовлення стільниць, корпусів акустичних систем, фасадів;

Види МДФ відрізняються за умовами майбутньої експлуатації та діляться на плити основного призначення для вологих або сухих умов та плити для важко навантажених конструкцій.
Виробництво МДФ було запущено в 1966 році, але тільки останніми роками воно стало найпопулярнішим.

Матеріал ДВП

Це за своєю суттю та складом той же МДФ 
У виробництві меблів як правило ДВП використовують для задніх стінок корпусних меблів, для дна висувних ящиків. Також ДВП може служити дном у ліжку з підйомним механізмом та дном у кухонних куточках.

Меблева кромка

Товщина меблевої кромки коливається від 0,4 до 5 мм. Як правило, у меблевому виробництві застосовують край товщиною 0,4; 0,8; 1; 2 та 3 мм.

По колірній гамі меблева крайка обмежень не має. Найбільші німецькі виробники кромки пропонують понад 5000 декорів та колірних рішень: від традиційних – під дерево, до неонових візерунків та флуоресцентних відтінків. Структура поверхні меблевої кромки (видимої на виробі) поділяється на три основні види: гладка, крокрень («апельсинова кірка») і тиснена під дерево.

Меблева кромка захищає меблі від вологи і запобігає випаровуванню смол, що просочують. Завдяки кромці вироби з ДСП стають міцнішими і довше служать.

На меблевому ринку представлені кілька видів кромки.

• ПВХ. Кромка ПВХ – це крайка, виготовлена ​​з полівінілхлориду, що застосовується для торцювання різних виробів із ДСП. Вона забезпечує захист від вологи та довговічність для виробів.

• АБС. ABS – (абревіатура від акрилонітрил-бутадієн-стирол) – це тип термопластичного полімеру. Він має високу механічну міцність, стійкий до подряпин і ударів. Кромка з АБС-пластику – ударостійка, стійка до механічного та термічного впливу. Область застосування кромок із АБС-пластику майже необмежена. Кромка використовується при виробництві кухонь, меблів для віталень, ванних, кухонних стільниць, офісних меблів, при оформленні вітрин та інтер'єру.

• Поліпропіленова кромка. Кромка поєднує в собі різні матеріали та різноманітність декорів, іноді комбінується з покриттям із сталевої або алюмінієвої фольги, що надає готовому виробу оригінального зовнішнього вигляду. Полімерна кромка є цікавим рішенням для заміни кромок меламіну. Виконана з екологічного поліпропілену.

• 3D-кромка. Кромка має особливий тривимірний ефект зображення, яке досягається за рахунок нанесення декоративного шару з внутрішньої сторони кромки. Завдяки тому, що декор знаходиться саме на внутрішній стороні кромки, він захищений навіть при фрезерованому радіусі і надає виробу однорідного вигляду. Об'ємний ефект досягається за рахунок прозорого матеріалу. Декоративне покриття наноситься зі зворотного боку.

 

 

  Відгук: 0
Ваше Ім'я:


Ваш відгук:

Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Плохо           Хороше

Останні Статті
Як заміряти шафу-купе і на що варто звернути увагу
У даній статті мова піде про шафу-купе, що окремо  стоїть . Щоб виміряти шафу-купе необхідно знат ...»
28.09.2020    Переглядів: 579
Як правильно заміряти кухню
Перш ніж приступити до проектування майбутнього кухонного гарнітура або придбання готових кухонних м ...»
24.09.2020    Переглядів: 1366
Роль кольору у формуванні інтер'єру
Колір в інтер'єрі відіграє важливу художню роль. Він бере активну участь у формуванні архітектурної ...»
09.06.2017    Переглядів: 1364
Останні відгуки
Як правильно заміряти кухню
все зрозуміло та дуже просто ...»
27.10.2022    Переглядів: 1366
Вячеслав
20 Тканин здатних захистити диван від тварин
Добре допомогла ця інформація для усвідомлення вибору тканини. ...»
27.10.2022    Переглядів: 34346
Вячеслав
Як правильно заміряти кухню
Спасибо. Полезная информация. ...»
28.09.2020    Переглядів: 1366
Павел