Як красиво та грамотно зістарити меблі
Меблі з історією завжди будуть в ціні, а також мати попит у антикварів. Якщо ваші прадіди не залишили вам такі вироби у спадок, то ви можете самі постарити меблі, які через багато років ще будуть служити вірою і правдою вашим правнукам.
Способи старіння меблів
Старовинні предмети інтер'єру дорогі серцю, тішать погляд і їх можна продати досить дорого. Навряд чи когось зацікавлять стандартні корпусні меблі, оскільки вони виглядають сучасно на момент покупки, але після довгих років експлуатації не стають антикварними.
Перший спосіб: метод брашування
Розширюємо свій лексикон і вивчаємо спосіб старіння меблів. Він підходить для виробів, виготовлених із м'яких або середніх по своїй твердості порід деревини. Якщо ви вирішили купити меблі з сосни, ясеня або горіха, то їх можна сміливо старіти.
Що таке брошування? Суть методу закладено у самому визначенні. У перекладі з англійської brush – щітка. Саме вона нам і знадобиться. З допомогою щітки знімаються м'які волокна.
Після обробки ви побачите на деревині кільця, які, як відомо, можуть багато розповісти про саме дерево та його вік. Обов'язково обробіть задирки і відшліфуйте поверхню, а потім відполіруйте. Для роботи підійде абразивна та синтетична щітки.
Завершити процедуру слід за допомогою лаку, покривши виріб. В якості альтернативи можна використовувати віск або олію. Що отримуємо у результаті? Поверхня виробів буде фактурною та незвичайною за кольором.
Другий спосіб: патинування
Що таке патинування? На це питання швидко дадуть відповідь люди, які володіють італійською мовою, оскільки в перекладі з нього patina – калька. Завдяки цьому способу можна досягти благородного ефекту старіння.
Спочатку слід піти у будівельний гіпермаркет та підібрати фарбу за кольором меблів, а також шліфувальний папір. Спочатку ошкуриваем виріб, а потім розкриваємо його один раз і залишаємо на деякий час.
Після цього трохи зашкуруємо і наносимо другий шар, вибравши відтінок трохи світліший за попередній. Акуратно розкривайте і постарайтеся повністю покрити поверхню. Нижній шар не повинен проступати.
Цей спосіб здається досить простим і нехитрим. Меблі дійсно просто забарвлюються, але дивуються за рахунок грамотного підбору кольору фарби. Останній етап – розтин виробу лаком.
Третій спосіб: використання воску
Якщо ви думаєте, що ми пропонуємо вам їздити магазинами і шукати якийсь незвичайний віск, то поспішаємо відразу обмовитися, що знадобиться нам звичайнісінька свічка. Про всяк випадок запасіться кількома свічками.
Спочатку рекомендуємо ошкурити поверхню і розкрити її в два шари фарбою. Це необхідно для того, щоб вирівнявся колір, втім, даний етап можна і пропустити. Потім натираємо парафіном виріб.
Радимо не натирати всю поверхню, лише потерті ділянки. Знову беремо фарбу та наносимо її на оброблені ділянки. В даному випадку краще використовувати склад на тон-два світліший за попередній. За допомогою шпателя слід зняти шар воску та надати поверхні гладку текстуру за рахунок використання наждакового паперу, а потім розкрити її лаком.
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше