Ліпнина в інтер'єрі – класика бароко
Ліпнина - досить поширений засіб прикраси інтер'єру, який раніше могли дозволити собі власники розкішних котеджів та шикарних квартир. Сьогодні цей декоративний елемент є повсюдно. Ліпнина - це класика бароко, але при грамотному підході вона може легко вписатися в будь-який інтер'єр, навіть у квартиру в стилі хай-тек.
Види ліпнини – який підійде саме вам?
Найпоширенішими вважаються 3 види ліпнини:
- Ліпнина із штукатурного розчину
Цей метод застарів, але в деяких інтер'єрах використовується. Дуже дорогий спосіб, але має головну перевагу – кожна лінія є унікальною;
- Гіпсова ліпнина
Декоративний легкий матеріал, дуже якісний та довговічний. Недолік – висока вартість;
- Поліуретанова ліпнина
Звичайно ж, це найпопулярніший з видів. Йдеться про тонкі пласти, вони дуже легкі і відрізняються низькою вартістю. Зате цей вид має кілька недоліків, наприклад – елементи погано стиковуються між собою і потрібно робити досить широкі шви, що не зовсім естетично.
Вибрати поліуретанову ліпнину абсолютно не складно. У кожному будівельному магазині вам запропонують сотні варіацій, прикрашених непередбачуваними візерунками. Така ліпнина буде доречна не тільки на стелі, але і на стінах, наприклад, як обрамлення каміна або картин.
Ліпнина своїми руками – реальність чи міф?
Якщо ви не хочете залучати фахівців до облаштування вашої квартири чи будинку – ви можете зробити ліпнину на стінах та стелі самостійно.
Для створення унікального візерунка вам знадобиться:
- Спеціальна візерункова форма (опукла);
- Гіпс;
- Натуральне (або синтетичне) волокно – це спеціальний засіб, що забезпечує готовому виробу міцність під час експлуатації та монтажу.
Змішуємо гіпс зі спецзасобом, після чого утрамбовуємо у форму. Чекаємо на повне висихання і тільки після цього акуратно дістаємо отриманий виріб. Підкоригувавши всі строгі переходи та різні дефекти, ви можете приступати до декорування інтер'єру. Після монтажу ви можете прикрасити всі деталі, що надасть їм ще більшої унікальності.
Також ви можете дати волю фантазії - "викладати" візерунки прямо на стінах, поєднуючи між собою квіти або створювати справжні шедеври без жодних макетів.
Де найбільш доречне використання ліпнини?
Поєднувати ліпнину зі стилями хай-тек чи модерн досить складно, потрібно тонко відчувати грань. А ось для розкішного бароко з безліччю золотих вкраплень і використанням дорогих меблів - ліпнина підходить якнайкраще.
Найчастіше декор використовують для створення багаторівневої стелі. Не забудьте підібрати люстру до кількох ярусів. Найкращим варіантом стане класичне коло з ліпнини навколо головного освітлювального приладу, а також кілька рівнів по периметру.
У вітальні можна використовувати декор на стінах, наприклад - ви можете приховати карниз, обрамити плазмовий телевізор, доповнити краєвид поруч із затишним диваном.
У спальні за допомогою ліпнини навколо ліжка та оригінальних шпалер можна створити неповторну романтичну атмосферу.
Ви можете використовувати ліпнину в будь-якій кімнаті вашого будинку чи квартири. Головне правило тут – жодного перебору. Намагайтеся об'єднати всі елементи інтер'єру ще до початку оздоблювальних робіт.
У нашому блозі ви зможете дізнатися безліч секретів щодо облаштування, декорування та меблювання приміщень. Слідкуйте за новими статтями!
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше