Як зробити кімнату світлішою
З одного боку, здавалося б, чого вже такого неймовірно складного? Нароби більше вікон, не захаращуй проникнення світла в кімнату гардинами, темними спадаючими (так званим в'єтнамськими з бамбука) жалюзі та шторами, організуй грамотне підсвічування темних кутів і буде тобі щастя.
З іншого боку, грамотний читач натрапить на іншу розумну думку, прочитає щось і так знайоме, і раптом шльопне себе долонею по лобі: а й справді, як я раніше не додумався?
У статті ми спробуємо систематизувати прийоми освітлення приміщень.
Світло зовні
Справді, правильна організація світлового потоку з вулиці всередину приміщення була добре відома будівельникам… храмів. У церкві (кирхе, мечеті, синагозі) завжди ясно тому, що будівельники знають кілька архітектурних прийомів, які дозволяють «зловити» максимум денного світла.
Перше – це багато вікон, і вони мають бути більшими. Так, вони часто виглядають як розписні вітражі, але прозорими вони все одно залишаються.
Друге – організація будівництва храму завжди починалася з вибору місцевості та освітленості, це однозначно були височини та вершини.
Третє – фарбування, а точніше – побілка. Саме крейда організує структуру поверхні таким чином, що при розгляді її під мікроскопом видно, що поверхня стіни не гладка, а складається з безлічі граней, що відбивають.
Звідси кілька основних правил.
Якщо ви перевести в готівку ваші вікна білими, світловідбиваючими матеріалами, причому не тільки саме підвіконня, але і всі наличники «по колу» – буде вам світло.
Якщо ви не затінюватимете проникнення світла гардинами, тюлями і тим більше щільними шторами - буде вам світло і радісно.
До речі, з цього ряду випали жалюзі, і це не дарма, оскільки саме їх смужки (горизонтальні або вертикальні елементи) є світловідбивними елементами. Тобто жалюзі не так зменшують світла, як додають.
У відкритому вигляді очевидно, а чи не в зашторенном.
Світло всередині
Це може здатися банальним, але не зашторюйте вікна. Темні важкі щільні матер'яні штори світла в кімнаті не додадуть, а однозначно його заберуть, навіть якщо самі штори як декор звисають з боків вікна.
Буде темно!
Використовуйте меблі світлих тонів, звучать банально, але світла в кімнаті однозначно побільшає. Меблі дубові, з бука або іншого подібного дерева світло забирає, а карельські та російські берези, ясен і клен роблять поверхню меблів світловідбиваючої. Не варто також забувати про світлі відтінки морилки та лаків.
Шпалери на стінах та стелях?
Безумовно - вони повинні бути виключно світлих тонів з максимальним ефектом, що відбиває.
Точкове підсвічування в найбільш темних кутах, що не отримали сонячного світла? Добре, так і слід вчинити!
І нарешті, широко використовуйте – дзеркала…
Так-так, дзеркала, і чим більше буде їхня загальна поверхня, що відображає, тим світлішою стане ваша кімната. Адже не дарма всілякі трюмо та інші «дамські куточки» обладналися безпосередньо поруч із вікном – і дамі світліше, і в кімнаті не так похмуро.
Експериментуйте та – буде вам те саме світле щастя!
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше