Декупаж меблів своїми руками: техніки та інструменти
Вибір техніки декупажу залежить від ваших умінь, фантазії і головне – від задуму, стилістики оформлення та фактури поверхні. декупажу.
Способи декупажу
Техніки декупажу бувають різними і кожна з них призначена для тієї чи іншої поверхні. Розглянемо найпопулярніші способи та його відмінності. Ви зможете подарувати старим речам
Прямий декупаж – нанесення зображення на зовнішній бік меблів чи іншого предмета. Це досить проста техніка, яка не потребує особливих навичок та умінь.
Зворотний декупаж – обклеювання скляних поверхонь, коли зображення кріпиться лицьовою стороною до зворотного боку столу чи іншого предмета із прозорого скла, наприклад, тарілки.
Об'ємний декупаж - використання багато шарів елементів або моделювання сюжету таким чином, щоб створювалося відчуття тривимірного зображення. Елементи накладаються один на одного для надання обсягу зображення.
Димчастий декупаж - імітація художнього розпису, коли роблять ореол і максимально прагнуть зрівняти межу зображення з поверхнею, що обробляється. Метод здається складним, але практично виявляється цілком реалізованим.
Декопатч – техніка декупажу, коли в хід йдуть елементи з різними фактурами та текстурами, наприклад, шпалери, серветки, гофрований та звичайний папір. Декупажні картки друкуються на тонкому папері.
Інструменти для декупажу
Купити інструменти для декупажу можна в профільному магазині, будмаркеті або лавці для рукоділок. Вам нададуть все потрібне для реалізації ваших задумів.
Серветки та декупажні карти
Купити серветки для декупажу можна будь-якого кольору та з будь-яким малюнком. Є маленькі фрагменти та великі ілюстрації, які легко перенести на меблі.
Пензлики
Набір пензликів для декупажу купити потрібно для реалізації задумів. У продажу є багато різних за формою і ворсом інструментів.
Грунт, клей, лак
Склади необхідні досягнення бажаного результату. Ґрунт наноситься на оброблену поверхню для покращення адгезії. Клей використовують для приклеювання серветок або декупажних карток, а лаком розкривають меблі після всіх робіт.
Ножиці
Результат великою мірою залежить від акуратності декоратора. Вирізати елементи слід уважно, не залишаючи зайвих фрагментів. Використовувати краще гострі ножиці, які не змінюватимуть краю.
Спонжики
Основу та покриття краще наносити за допомогою поролонових спонжиків. Вони вбирають засіб і не дають розтікатись йому по поверхні. Однак і витрата тієї ж фарби або лаку буде збільшена порівняно з використанням пензлів.
Валики
з поролону зручні в тому випадку, якщо ви обробляєте великі за розміром поверхні. Гумові валики потрібні для розгладження елементів декупажу (вигнати бульбашки повітря або клей).
Наждачний папір
Наждачний папір для декупажу також необхідний. За допомогою неї слід обробити поверхню для кращого зчеплення клею та подальшої обробки меблів лаком.
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше