Оббивні тканини для меблів
Меблеві оббивні тканини
Меблево-декоративні оббивні тканини застосовують для остаточного оформлення м'яких меблів.
Жаккард
Жаккард - бавовняна візерункова тканина, менш щільна і тонша, ніж гобелен, жаккардового переплетення, виробляється з тих же номерів пряжі, широко застосовується для облицювання м'яких меблів.
Тканина легша за ту, що називають гобеленом. Виробляється щільно. Міцна, меншої тяжкості, менше схильна до стирання.
Вони містять великий відсоток синтетичного волокна. Тканина тонша і легша, ніж гобелен. Крім того, ці тканини виробляються дуже щільними. Вони досить практичні, міцні, добре миються. У великій моді за кордоном. Поступово входять на ринок України.
Винайшов жаккард творець особливого ткацького верстата француз Жаккар. Шляхом щільного переплетення ниток він отримав чудову тканину з добрими характеристиками. У наш час жаккард виготовляють із натуральних та синтетичних ниток у певному поєднанні. Під час переплетення бере участь 10 однотонних або кольорових ниток, завдяки чому жаккард виглядає дорого та вишукано. Такий «зміст» визначає плюси та мінуси жакардової тканини. Вона довговічна, міцна, красива, але боїться плям і вологи – витримує лише сухе чищення.
На м'яких меблях можна зустріти і оббивку з терможаккарда. Відмінність від простого жаккарда у цьому, що малюнок наноситься шляхом термічної обробки. Таку тканину не можна піддавати хімічному чищенню та відбілювати. М'які меблі з оббивкою з жаккарда виглядають привабливо та вишукано, торкатися до них – одне задоволення.
Шінілл
Шинілл - не є грубим текстилем, тому що його пучки не закріплені на місці і можуть бути витягнуті з основи тканини. Шинілл класифікується як тканина з розрізним ворсом.
Шинили відносяться до групи жакардових тканин зі складним малюнком плетіння, що мають у структурі одну або кілька шинілових ниток. Шинілова нитка (створена плетінням простої та пухнастої ниток) стає практично нерозтяжною і добре встає в загальну структуру тканини.
За складом сировини шинили можуть складатися з ниток однієї породи, скажімо, з поліестеру (синтетичне волокно) або бути змішаними: наприклад, поліестер з віскозою, бавовною або акрилом. Якісний шинил практично не схильний до пілінгу. Пил із шинілової оббивки легко видаляється пилососом, м'якою щіткою або губкою.
Шинилл відноситься до жакардового типу тканини, тільки нитки при переплетенні розташовані набагато щільніше один до одного. Чергується гладка нитка з пухнастою, що робить шеніл дуже м'яким, схожим на велюр. Відмінність у тому, що велюр виготовляють майже повністю із синтетичного волокна, а шенілла – із поєднання натуральних та синтетичних волокон. Забруднення шенілова тканина не любить, але легко чиститься вологою губкою або щіткою. Вибирають шенілову оббивну тканину ті, хто хоче обволікаючого затишку.
Велюр
Велюр - важка ворсова тканина, яка відрізняється від оксамиту довшим ворсом, має три системи ниток: з бавовняної основи та качка утворюється полотно (грунт), а з шовку ворс довжиною 3-7 мм. Ворс може бути розташований вертикально по всій тканині або на окремих ділянках пригладжений в один бік. Ворс обробляють тисненням, розчісують по трафарету або укладають у вигляді різноманітних малюнків, тому велюр може бути гладким, фасонним, тисненим та ін.
Меблевий велюр має гарний вигляд завдяки наявності ворсу добре драпірується і має високі теплозахисні властивості.
Для оббивки м'яких меблів застосовуються велюри бавовняні та вовняні: бавовняний велюр має дві основи та один качок, щільність основи більша за щільність качка, полотно велюру складається з ниток віскозного шовку та штапельної або вовняної пряжі; вовняні велюри є ворсовими тканинами (типу штучного хутра) з бавовняним полотном і вовняним ворсом, товщина вовняного велюру 5-8 мм, чим досягаються високі теплоізоляційні властивості.
Оббивка з велюру заворожує своєю бархатистою поверхнею, утвореною довгим ворсом. На ній неймовірно затишно та комфортно відпочивати. Виготовляється велюр із синтетичних або натуральних та синтетичних волокон (бавовни та шовку). Чотири нитки утворюють основу, а п'ята нитка є ворсом. Велюр буває різним: вовняним, бавовняним, трикотажним. Все залежить від виду ниток, з яких він виготовлений, та типу переплетення. Основне поєднання бавовна та віскозний шовк. Додаватись може вовняна пряжа.
Малюнок на велюрі може утворюватися рахунок ворсу: його пригладжують у різні боки. Так, велюр може бути гладким, коли ворс спрямований вертикально по всій поверхні; фасонним ворс різноспрямований і тисненим ворс оброблений тисненням. До велюру слід відноситися ретельно: температура при пранні не вище 30С, чищення пилососом з м'якою щіткою, миючі засоби на основі води. Якщо мрієте про м'якість та тепло, вибирайте велюрову оббивну тканину.
Мікрофібра
Одна з останніх новинок серед оббивних тканин – мікрофібра. Вона може бути виготовлена зі 100-процентної синтетики або бавовни і покрита тефлоновим просоченням. Така тканина ідеальна як оббивка, так як міцна, практична, не вигоряє під дією сонячних променів, стійка до проникнення вологи, різних забруднень, вогнетривка.
Мікрофібра - гладка і тонка тканина, тому їй не страшні зачіпки від котячих пазурів. Завдяки однотонності оббивка з мікрофібри підійде до будь-якого інтер'єру. Вибирайте мікрофібру для приміщень із високим рівнем забруднення.
Штучна шкіра
Переваги:
- вологостійкість,
- зносостійкість (наприклад, «арпатек» перевершує навіть натуральну шкіру за цим показником),
- простота у догляді,
- м'якість, приємний на дотик матеріал
Недоліки:
- на шкірозаміннику швидко з'являються подряпини,
- штучна шкіра боїться вогню
Гобелен
Гобелен є бавовняною тканиною. Товсті бавовняні нитки, тісно переплітаючись, утворюють гобеленовий матеріал. У порівнянні з жаккардом гобелен не так вишуканий, але його забарвлення набагато багатше і насиченіше. Пояснюється це участю у переплетенні понад 10 різнокольорових ниток. Гарний гобелен тим, що він практичний, зносостійкий, пропускає повітря і не електризується. Дивани та крісла з гобеленовою оббивкою прослужать багато років і не втратить зовнішню привабливість. Вибирайте гобеленову тканину для довгої служби.
Флок
Флок - легкий меблевий друкарський Велюр, що виробляється із застосуванням властивостей електромагнітного поля.
Спочатку виготовляється канва з бавовняної нитки низьких номерів рідкісного полотняного переплетення (сітка). Канва просочується клеєм і розтягується в електромагнітному полі, де на неї напилюється ворс. В результаті виходить ворсова тканина білого кольору (сувора). Потім тканина забарвлюється набивним (друкованим) способом.
Флоки на 90% складаються з нейлону (амідного волокна). Тканина дуже практична, добре себе зарекомендувала. В Україні вона займає 85-90% продажів. Навіть у Америці флоки займають понад 50% продажів. Тканина дуже міцна, довговічна. Її можна обробляти синтетичними миючими засобами.
Найпопулярніша оббивна тканина, її вибирають найчастіше. Вона складається з натуральних та синтетичних ниток: 65% поліестру та 35% бавовни. З одного боку, флок «дихає», екологічно чистий, з іншого боку, - зносостійкий, міцний, простий в експлуатації. Від забруднень, загоряння та вигоряння флок захищає спеціальне просочення. Також придуманий флок, який не бояться кігтів улюблених домашніх тварин.
Флок – ворсиста тканина. Ворс складається з нейлону і нейлонових ниток, закріплених на тканій основі за допомогою клею. Вони не надто довгі, тому не так швидко стираються. Синтетична природа флокового ворсу є причиною одного з недоліків флока – накопичення статичної електрики. До того ж у місцях згину з часом утворюються лисиці. В іншому флок - гарна оббивна тканина, і головне - недорога. До неї приємно торкатися рахунок ворсистого покриття. М'які меблі з флоковою оббивкою можуть гідно прослужити до 10 років.
Тік
Тік (гол. Tijk), щільна лляна або бавовняна тканина з малюнком у вигляді поздовжніх смуг. Використовується як оббивний матеріал, виготовлення матраців тощо.
Тік також відносять до групи облицювальних тканин, що виробляються з бавовняної та лляної пряжі, набивні та рідше строкатість.
Тканина легко піддається чищенню, але необхідно знати ряд наступних правил: сильні забруднення протирати губкою з м'яким пральним порошком і видаляти з поверхні за допомогою бавовняної тканини, змоченої у воді; очищення від плям виконується м'якими кругоподібними рухами від зовнішнього до внутрішнього боку; видаляючи плями, не варто торкатися або сідати на вологу поверхню; після очищення також добре пройтися тканиною щіткою з м'якою щетиною, щоб ворс ліг у тому напрямі; рекомендується використовувати пилосос або м'яку щітку для видалення пилу.
Шкірзамінник на тканинній основі. Поверхня цього шкірозамінника - пориста, що дозволяє тканини вільно "дихати" і робить її особливо м'якою та приємною на дотик.