Меблі та інтер'єр у колоніальному стилі
Образів та стилів для оформлення інтер'єру безліч, але далеко не всі з них пройшли крізь століття, не втративши своєї краси та чарівності. Один з таких стилів - колоніальний, тобто європейців, що з'явився на американському континенті з прибуттям туди більше 300 років тому. Поселенці зводили собі міцні грубі будинки і обзаводилися важкими, масивними та надійними меблями, мало звертаючи увагу на естетичну частину. Минали роки, і згодом люди привносили до своїх домівок "родзинки", щоб у них було затишніше. Після Громадянської війни багато хто став відкидати англійські традиції, засновуючи в інтер'єрі власні стилі, зокрема, прижилася традиція оформляти кожне приміщення у своєму кольорі.
Які ж риси у колоніального стилю за сучасних умов?
Використання здебільшого натуральних природних матеріалів (камінь, дерево, кераміка).
Простота і практичність - колоніальний стиль не вітає зайву кількість дрібних деталей і дрібничок.
Можна використовувати в інтер'єрі килими та різнокольорові плетені доріжки, як це робили свого часу індіанці.
Вікна та двері виконані у вигляді арок, замість дверей можна повісити легкі фіранки або шторки. Прекрасним варіантом оформлення вікон стануть жалюзі із природних волокон. Світлі штори підійдуть, якщо хочеться відтворити атмосферу французьких колоністів, а масивні дерев'яні віконниці відносяться до стилю іспанських поселенців.
Меблі підбирають низькі і міцні, зроблені з дерева - наприклад, червоного або чорного. Допускаються різні прикраси – дуже атмосферно виглядає географічний орнамент, а також зображення звірів чи етнічні малюнки. Інший варіант меблів - плетені. Доповнити її можна подушками у натуральних чохлах. Втім, обидва види меблів можна поєднувати - як-не-як, колоніальний стиль виділяється не строгістю і жорсткими рамками, а, навпаки, свободою творчості.
Що стосується квітів, то в основному використовуються два варіанти – білий з бежевим або іншими пастельними тонами, або яскраві та насичені (сонячний жовтий, блакитний, шоколадний). Перше прийшло зі спекотних регіонів – легкі повітряні тони психологічно полегшують задуху. Друге ж цілком у дусі колоніальних традицій, незважаючи на те, що, потрапивши до Європи, стиль дещо втратив ці помітні тони. На щастя, мода на їхнє використання в інтер'єрі зараз повертається.
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше