5 кроків: як оновити ламіновані меблі
Недорогі корпусні меблі, виготовлені з ДСП та МДФ, прослужать чимало років. Однак за роки експлуатації та смаки у мешканців можуть змінитися, і тенденції моди привнести нові віяння та цікаві рішення. Що робити з меблями, що ламінують, які шкода викинути, але при цьому хочеться разючих змін?
Крок 1. Підготовка поверхні до робіт
Озброюємося ганчіркою/губкою та поліроллю/водою для того, щоб видалити з меблів забруднення. Можливо вам знадобляться засоби, які допомагають знежирювати поверхню.
Після цієї процедури слід добре протерти вологою ганчіркою меблі і прибрати сліди побутової хімії. Залиште меблі на деякий час у спокої, так як вони повинні повністю висохнути.
Якщо часу катастрофічно мало, рекомендуємо протерти поверхню сухою серветкою або рушником. Ви підготували старі меблі для наступного кроку.
КРОК 2. Сам собі збирач
Якщо меблі не є простою конструкцією з двома стінками, а мають безліч різних поличок і ніш, то радимо попередньо розібрати її. Набагато зручніше працювати з поверхнями, до яких є вільний доступ.
Дочитайте статтю до кінця і подумайте, а чи впораєтеся ви з фарбуванням зібраного виробу або краще все ж таки озброїтися викруткою або шуруповертом і розібрати.
До речі, радимо кожен елемент підписати, оскільки під час збирання меблів ви можете заплутатися. Це можна зробити звичайним олівцем або приклеїти стікери на всі деталі.
КРОК 3. Наждачний папір
Лаковане покриття на сучасних листових матеріалах виготовлене з ПВХ. Тому наносити фарбу без попередньої підготовки - марна трата сил, часу і, звичайно ж, грошей.
Нам потрібно досягти відмінної адгезії. Іншими словами – домогтися гарного зчеплення шару фарби з верхнім шаром – ламінатом. Для роботи нам знадобиться наждачна шкірка.
Рекомендуємо купити «нульовку» та респіратор. Пил від обробки поверхні буде дрібним, і дихати нею зовсім необов'язково. До того ж, вона ще й дуже шкідлива для здоров'я.
КРОК 4. Основні роботи
Меблі знежирені і мають шорстку поверхню
. модельній лінійці практично будь-якого виробника лакофарбових засобів
. на ґрунтовці. Чим якісніший склад – тим вищі шанси, що фарба ляже рівномірно.
КРОК 5. Дослухаємося порад
По можливості розберіть меблі та зніміть фурнітуру, або заклейте її малярським скотчем. За необхідності скористайтеся шпаклівкою для загортання дефектів (тріщин, сколів).
Фарбу вибирайте за характеристиками та призначенням. Краще зробити вибір на користь складу з позначкою для меблів. Підійдуть алкідні емалі, акрилові чи поліуретанові фарби. Епоксидні склади висихають довго і мають специфічний запах.
Ваш відгук:
Внимание: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Оцінка: Плохо Хороше